پیچ و رولپلاک نما در اراک

رولپلاک سنگ نما

ریزش سنگ نما ممکن است خطر آفرین باشد پس باید آن را با پیچ و رولپلاک نما در اراک مقاوم سازی کرد. محکم کردن سنگ نما فقط با پیچ کردن امکان پذیر است و راه دیگری وجود ندارد. البته بعضی از سنگها نظر سنگ آنتیک امکان پیچ کردن ندارد در این مواقع از چسب نانو استفاده میشود که تاثیر صد در صدی نمیگذارد و تا حدی از ریزش ان جلوگیری میکند.

رولپلاک نما نواب
رولپلاک نما‌ نواب
پیچ و رولپلاک نما در اراک

ریزش سنگ نما معضلی است که اکثر ساختمان ها با نمای سنگ با آن مواجه می‌شوند. البته متاسفانه تا وقتی سنگی از نما ریزش نکند، مدیران ساختمان به فکر مقاوم سازی آن نیستن؛ همین ریزش سنگ در خیلی مواقع صدمات مالی و جانی در پی داشته، پس باید از همین الان به فکر مقاوم سازی نما باشیم.

ریزش سنگ نما
افتادن سنگ از نما

گروه کار در ارتفاع نیوپیج در اکثر نقاط کشور ازجمله استان مرکزی و شهر اراک، فعالیت دارد. برای اطلاع از قیمت تقریبی اجرای خدمات نما با کارشناسان نیوپیج تماس بگیرید.

دلایل ریزش سنگ نما
 • ریختن سیمان خشک پشت سنگ
 • اسکوپ نکردن
 • باز بودن بند سنگ و نفوذ آب به پشت آن
 • زلزله و بادهای شدید
 • نشت ساختمان
 • استفاده از مصالح نامرغوب نظیر لاشه سنگ و سرامیک
راپل در اراک

گروه ما برای اجرای پیچ رولپلاک نما از تکنیک راپل کمک می‌گیرد. این تکنیک در شهر هایی مانند اراک تازگی دارد و متاسفانه اکثر مدیران ساختمان از آن بی اطلاع هستند. در بعضی از مواقع بعد از اینکه سنگی از نما ریزش کرده، مدیر ساختمان به فکر نصب داربست افتاده و بعد از بستن داربست با ما تماس گرفته اند. در این مواقع شما هم هزینه ی داربست را متقبل می‌شوید و هم هزینه ی اجرای کار با تکنیک راپل.

از جمله سوالات‌ متداولی که از ما پرسیده میشود ایمنی اجرای کار با تکنیک راپل میباشد که در جواب باید عرض کنم اجرای کار با روش راپل ایمنی بالاتری نسبت به داربست و سایر روش های کار در ارتفاع، دارد و شما می‌توانید با خیال راحت از خدمات‌ ما بهرمند شوید.

راپل
راپل
بیمه کارکنان حین کار

همانطور که توضیح داده شد کار در ارتفاع با تکنیک راپل ایمنی بالایی دارد. با این وجود برای اینکه خیال کارفرما راحت باشد در شرکت نیوپیج همه ی کارکنان دارای بیمه حوادث میباشند و قبل از اجرای کار تعهد کتبی داده می‌شود که شما هیچ گونه مسئولیتی ندارید.

مسئولیت ریزش سنگ نما

مسئولیت ریزش سنگ نما به عمر ساختمان بستگی دارد. به طور کلی تا ۱۰ سال ریزش سنگ نما برعهده ی سازنده و مهندس ناظر میباشد. بعد از ۱۰ سال مسئولیت ریزش سنگ از نما با مدیر ساختمان میباشد و اگر ساختمان مدیر نداشته باشد این مسئولیت به عهده ی مالکین است.

مدیر بودن مسئولیت دارد و بعد از ۱۰ سال باید نمای سازه بررسی شود و درصورت نیاز عملیات مقاوم سازی انجام گردد.

پیچ و رولپلاک نما نیوپیچ
نیوپیچ
شستشوی نما

در شهر های صنعتی مانند اراک با وجود آلودگی هوا ما شاهد باران های اسیدی هستیم. باران اسیدی باعث کثیفی شدن نمای سازها میشود و نیاز به شستشو پیدا می‌کنیم.

شستشوی انواع نماهای سنگی و سیمانی و شیشه در شرکت ما انجام میشود. نمای سنگی و سیمانی با دستگاه واترجت شسته میشود و برای تمیز کردن شیشه از روش ابر و تی کمک میگیریم.

ابروتی
ابر و تی شیشه
پیچ و رولپلاک نما در اراک شرکت نیوپیچ ۳۰ در صد تخفیف ۱۴۰۳
پیچ رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک و مقاوم کردن سنگ نما با طناب
سایز پیچ مصرفی در نیوپیچ

شرکت ما از پیچ گالوانیزه درجه یک برای محکم کردن سنگ نما استفاده میکند. پیچ‌ گالوانیز در هر شرایط آب و هوایی دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نمی‌شود.

پیچ گالوانیزه
پیچ‌گالوانیزه
 1. برای پیچ کردن سنگ تراورتن از پیچ ۵ سانت استفاده می‌شود.
 2. برای پیچ‌ رولپلا‌ک کردن‌ سنگ گرانیت از پیچ ۵ تا ۶ سانت استفاده می‌شود.
 3. برای پیچ و رولپلاک کردن سنگ با قطر ۲ تا ۳ سانت از پیچ ۶ سانت و برای سنگ هایی با قطر ۳ تا ۴ سانت از پیچ ۷ سانت استفاده می‌کنیم.
قانون ریزش سنگ‌نما در سال ۱۴۰۳
حقوق راپلکار
قانون ریزش سنگ‌ نما ساختمان
مزایای استفاده از تکنیک راپل

استفاده از روش راپل مزایای دارد که در اینجا به‌ چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

 • سرعت اجرای بالاتر نسبت به روش نصب داربست.
 • ایمنی بالا حین انجام کار.
 • عدم سد معبر و ایجاد مزاحمت برای همسایه ها.
 • اجرت اجرای کار در این روش پایین تر میباشد‌.
 • نصب داربست باعث می‌شود راه دسترسی به ساختمان برای سارقان راحت‌تر شود.
 • بعضی مکان های نصب داربست امکان پذیر نیست مانند دکل های نفتی.
عمد مفید پیچ و رولپلاک نما

اگر عملیات پیچ نما به صورت اصولی انجام‌ شود با خیال راحت می‌توان گفت هیچوت سنگی از نما ریزش نمی‌کند. پیچ نما به صورت اصولی یعنی از پیچ گالوانیزه استفاده شود، طول پیچ استاندارد باشد، از دریل هیلتی برای سوراخ کردن سنگ استفاده نشود، قسمتی از سنگ سوراخ شود که پشت آن ملات سفتی داشته باشد.

مراحل عملیات پیچ کردن‌ نما
 • نصب طناب و تجهیزات راپل
 • سوراخ کردن سنگ با دریل مخصوص
 • جایگذاری کردن پیچ و رولپلاک و سفت کردن آن
 • زدن بتونه همرنگ سنگ روی پیچ ها
 • نصب سنگ های ریزش کرده
نصب سنگ ریزش کرده از نما

اول سنگ ها را متر زده و آنرا تهیه میکنیم، در مرحله ی بعد سنگ را روی زمین سوراخ کرده و در آخر آنرا به قسمت ریخته شد برده و بعد از چسب کار سر جای خود با پیچ و رولپلاک محکم میکنیم.

نصب سنگ افتادا
نصب سنگ
ظاهر نمای ساختمان بعد از پیچ کردن

بعد از پیچ کردن روی پیچ ها بتونه همرنگ سنگ زده می‌شود،  پس ظاهر نما تغییر نمی‌کند و جای پیچ ها مشخص نیست‌ البته این بستگی به نوع سنگ و رنگ آن دارد. بعضی سنگها اصلا معلوم نمی‌شود و بعضی نما ها خیلی کم جای پیچ مشخص می‌شود.

مته و دریل مورد استفاده

برای سوراخ کردن سنگ از دریل سه حالته و یا گریبکسی استفاده میشود که به سنگ آسیبی نزند، همچنین از مته ی چهار شیار سایز ۷ و ۸ استفاده می‌کنیم.

تضمین انجام کار

بعد از تمام شدن‌ مراحل پیچ کردن سنگ نما و در پایان کار، ضمانت نامه ی کتبی تقدیم‌ میگردد تا خیال شما راحت باشد که دیگر ریزش سنگی اتفاق نخواهد افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09129486852