پیچ و رولپلاک سنگ نمای حیاط خلوت پاسیو و نورگیر

پیچ و رولپلاک سنگ نمای حیاط خلوت پاسیو و نورگیر
مقدمه
حفظ زیبایی نمای پاسیو و حیاط خلوت شما از هر چیز دیگری برایتان با اهمیت تر است. گاهی بعضی از قسمت های سنگ دچار سستی و یا سقوط می شود. این اتفاق برایتان ناراحت کننده است و به دنبال راهی برای سفت و محکم ساختن جایگاه سنگ در نمای پاسیو می گردید. عملیات تخصصی پیچ و رولپلاک سنگ نما، تنها راه حل برطرف کردن این مشکل خواهد بود. این عملیات با اهدافی مختلف از جمله مهار کردن سنگ های شارژ شده و جلوگیری از شل شدن سنگ ها و همچنین برای پیچ کردن آن ها در جایگاه نما طراحی شده است. البته برای اجرای صحیح پیچ و رولپلاک سنگ نما، تنها افراد متخصص و با تجربه که از قبل آموزش های لازم برای بالا رفتن از ارتفاعات را دیده اند به محل گزارش شده اعزام میشوند، این افراد آشنایی کامل برای استفاده از انواع ابزار مختلف برای انجام خدمات مختلف کار در ارتفاع را فرا گرفتند و طریقه استفاده از طناب به جای داربست را به آسانی آموزش دیده اند. پیچ و رولپلاک سنگ نمای حیاط خلوت پاسیو و نورگیر روشی برای اطمینان مالکان ساختمانی برای محکم شدن جایگاه سنگ در نما میباشد در ادامه مطالب با ما همراه شوید.
پیچ چیست؟
پیچ نوعی متصل دهنده استوانه ای مارپیچ شکل میباشد. که برای استفاده راحت تر کاربر و راحت پیچیدن به کمک آچار و پیچ گوشتی دارای سری بزرگتر نسبت به بدنه اش میباشد. در ضمن برای این که پیچ آسان تر به قسمت مورد نظر وارد شود انتهای آن را نوک تیز طراحی می کنند. پیچ معمولا برای اتصالاتی مورد استفاده قرار می گیرذ که بیشتر به تعداد مکرر نیاز به باز و بسته شدن دارند و اتصالی موقت را ایجاد می کند.
از پیچ به عنوان محکم کننده سنگ به نمای ساختمانی استفاده می شود .به طوری که جایگاه سنگ در نما تثبیت شده و از خطر پرتاب سنگ به پایین ساختمان جلوگیری خواهد شد.پیچ ها در اندازه و سایز مختلف هستند و متناسب با اندازه، ضخامت سنگ تعیین می شوند. که البته بستن و محکم کردن آن ها زیر نظر کارگران متخصص و با تجربه صورت خواهد گرفت.
رولپلاک چیست؟
قطعه ای بسیار کاربردی از جنس فیبر یا پلاستیک است که برای متصل شدن پیچ به بخش های شکننده در صنعت ساختمان به خصوص ثابت نگه داشتن سنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
پیچ و رولپلاک سنگ نمای حیاط خلوت پاسیو و نورگیر بدون داربست
با استفاده از روش پیچ و رولپلاک سنگ نمای پاسیو به کمک طناب محکم و خاص وبدون داربست دیگر محدودیت های اجرای کار در حیاط خلوت بر طرف میشود و جای نگرانی برای حمل و نقل و نصب داربست با هزینه و زمان بالا وجود ندارد. در اصل استفاده از طناب، سرعت و کیفیت انجام کارها را بالا برده، کارگران کار در ارتفاع با امنیت بیشتری به انجام خدمات مختلف ساختمانی می پردازند.
در روش به کارگیری از داربست، امکان سقوط کارگر از بالای داربست زیاد است و امنیت کاری برای کارگر وجود ندارد. هزینه حمل و نقل و بکارگیری داربست زیاد است. درضمن کار از کیفیت پایین تری برخوردار است. در روش جدید استفاده از طناب، کارگر متخصص با سطح اتکای مناسب میتواند به کار مهار سنگ نما بپردازد.
از سویی دیگر امروزه بیشتر مالکان ساختمانی برای انجام خدمات مختلف ساختمانی روش بکارگیری طناب را جایگزین مناسب برای داربست میدانند.
زیرا انجام کارها با کیفیت مطلوب، سرعت بالا ،صرفه جویی اقتصادی مناسب در بخش هزینه ها و زمان انجام می گردد.
روش اجرایی پیچ و رولپلاک سنگ نما حیاط خلوت پاسیو و نورگیر
پاسیو یا حیاط خلوت دارای نما از جنس سنگ و سرامیک است. به دلیل عدم اهمیت به پاسیو و حیاط خلوت به طور معمول نما از جنس سرامیک ساخته میشود. ساخته شدن نما از جنس سرامیک بسیار خطرساز است. زیرا در اثر جابه جایی و نشست ساختمان، سرامیک های کار شده در بخش نمای پاسیو و حیاط خلوت نورگیر ممکن است به صورت دسته جمعی و یکباره فرو بپاشد. ریزش سرامیک ها که به علت شل شدن ملات پشت سرامیک به نما است، دردسر و خسارت مالی بسیاری برای مالک ساختمانی طبقه همکف خواهد داشت .زیرا طیقه همکف از پاسیو به عنوان حیاط خلوت استفاده می نماید. برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی باید فکر چاره باشید. در بسیاری از موارد به علت استفاده از سرامیک برای نمای پاسیو، نمی توان کار اسکوپ را انجام داد. زیرا سطوح سرامیک بسیار شکننده است و در اثر اسکوپ ممکن است ترک برداشته و خرد شود.
اجرای صحیح این عملیات توسط نیروهای با تجربه و متخصص در امر پیچ و رولپلاک سنگ نما میباشد. کارگر عادی اگر برای این عمل اعزام شود. به هیچ عنوان از عهده پیچ کردن سنگ یا سرامیک نما پاسیو یا حیاط خلوت بر نخواهد آمد. زیرا تخصص و اطلاعاتی در زمینه نحوه پیچ کردن و رولپلاک سرامیک و سنگ ندارد. در ضمن به علت دوره ندیدن در کلاس های آموزشی کار در ارتفاع ساختمان با طناب ، شکل صحیح بکارگیری طناب به جای داربست را نمی داند و حتی نحوه استفاده از ابزارهای تخصصی برای پیچ و رولپلاک سنگ نما را اطلاع دقیق نخواهد داشت .علاوه بر آن آشنایی با انواع محیط کار در ارتفاع ،انواع ابزار مورد استفاده برای این حرفه ،آشنایی با انواع سنگ و مصالح را به خوبی نمی داند. بنابراین این کارگر در صورت انجام کار در بخش سرامیک و سنگ نما پاسیو و حیاط خلوت با مشکل روبرو خواهد شد و علاوه بر این که نمی تواند جایگاه سرامیک در نما را سفت کند ،منجر به ضربه زدن، شکستن آن و سنگ های اطراف و ریزش آن ها خواهد شد.
کارگران کارشناس و متخصص در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما، ابتدا در محل گزارش شده حاضر میشوند و سپس با توجه به ابعاد، رنگ، نوع جنس سنگ یا سرامیک، مته، دریل، پیچ و رولپلاک مورد نظر برای سفت و محکم کاری سرامیک حیاط خلوت یا پاسیو را آماده می نمایند.
توجه داشته باشید برای هر نوع نما که می تواند سرامیک یا سنگ باشد روش خاصی اتخاذ خواهد شد و با توجه به دستور العمل های شرکت ساختمانی مورد نظر برای پیچ رولپلاک پاسیو اقدام به مهار سنگ نمای پاسیو می گردد.
نکات مهم درباره نمای سرامیک پاسیو، حیاط خلوت، نورگیر چیست؟
اگر نمای پاسیو از جنس سرامیک باشد باید مقاوم سازی نمای پاسیو متناسب با روش مخصوص مهار سرامیک انجام شود. به این شکل که پیچ ها از 4 گوشه سرامیک در مرز بین 2 سرامیک اجرا شود .البته چون سرامیک ظاهر شکننده دارد. در نتیجه از واشر نگهدارنده، برای محکم کردن هر چه بیشترش استفاده می شود.
سرامیک به دلیل ارزان بودن و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی در نماهای پاسیو، جیاط خلوت مورد استفاده قرار می گیرد. اما از این نوع سنگ در بخش نمای ساختمانی استفاده نمی شود و این به دلیل شکننده بودنش می باشد. البته گاهی به شکل ترکیبی در موارد خاص در نمای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
کارگران متخصص در پیچ و رولپلاک سنگ نما در پاسیو، از نوعی چسب مخصوص سرامیک یا سنگ جهت مقاوم سازی اتصال آن ها به نما استفاده می کنند و سپس توسط پیچ سرامیک یا سنگ را به نما محکم می سازند. در پایان کار اگر احتیاجی به عملیات بندکشی برای سرامیک ها باشد انجام خواهد شد.
بعضی از مالکان ساختمانی، نگران به هم ریختن زیبایی نمای پاسیو پس از اجرای عملیات تخصصی پیچ و رولپلاک هستند، کارگران ماهر این اطمینان را به مالکان دادند که هیچ جای نگرانی نیست، به کمک بتونه همرنگ سنگ نمای پاسیو از دیده شدن پیچ ها جلوگیری می نماییم. در نتیجه این عمل زیبایی و جلوه سرامیک یا سنگ نمای ساختمان شما به طور کامل محفوظ خواهد ماند.
اما برای مخفی کردن ته پیچ ها پس از پیچ و رولپلاک نما پاسیو میتوانید از رزین همرنگ نما، بتونه و رنگ های مقاوم استفاده کرد.که البته مناسب ترین آن ها توسط کارشناسان در زمینه پیچ و رولپلاک تعیین خواهد شد.
قیمت پیچ و رولپلاک سرامیک نما
با توجه به تجربیات چندین ساله شرکت های معتبر ساختمانی درباره قیمت پیچ و رولپلاک سرامیک نما، به علت میزان شکنندگی و سختی کار ،قیمت بالاتر خواهد بود. علاوه بر آن سرامیک تنها در پاسیو، حیاط خلوت، نورگیر مورد استفاده است و چون قیمتش ارزان است گزینه مناسبی خواهد بود.کار بر روی سرامیک سخت است. زیرا اگر بی دقتی شود سرامیک می شکند. برای محکم کردن سرامیک به نما از واشر هم استفاده می شود و علاوه بر آن پیچ های مورد استفاده از نوع گالوانیزه ضد زنگ هستند که این عوامل باعث بالا رفتن قیمت سرامیک نصبت به سنگ میشود.
جمع بندی
امروزه از پیچ و رولپلاک برای مقاوم سازی سنگ نما در برابر شرایط خارجی مختلف مانند: سرما ،گرمای بیش از اندازه، طوفان، زلزله، نم و رطوبت حاصل از بارش باران و برف و ..استفاده میشود. برای همه مالکین ساختمان ظاهر نما و زیبایی آن اهمیت دارد.همچنین مالکان به دنبال محکم کردن سنگ نما پاسیو، جیاط خلوت، نورگیر ساختمان خود با مصالح و ابزار قیمت مناسب هستند. در بین همه سنگها، سرامیک یکی از حساس ترین و شکننده ترین سنگ است که تنها در بخش پاسیو مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر سرامیک توسط افراد ماهر در جایگاه نما محکم نشود در نتیجه با برخورد عوامل خارجی مختلف، ممکن است به یکباره ریزش کند که این باعث به وجود آمدن خطرات فراوان برای مالک طبقه همکف است که بیشترین استفاده را از حیاط خلوت دارد. پس تا دیر نشده از کارگران متخصص در امر پیچ و رولپلاک برای مقاوم سازی سنگ در نما استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09129486852