عایق کاری پشت بام در متلقو

عایق کاری
عایق کاری

ساختمان جزء اساسی جامعه بوده که برخی از بخش‌های آن جزو مناطق پرخطر به شمار می‌آیند. این مناطق راه را برای ورود آب و رطوبت به داخل هموار کرده و ردهایی روی دیوار و لوازم ایجاد می‌کنند. پشت بام، دیوارهای نما و درز و شکاف‌های پنجره‌ها مناطق پرخطر ساختمان هستند که با مشاهده لک و زردی روی دیوار، بوی نم، حشرات ریزش سقف و…، نیاز به آب بندی خواهید داشت.

عایق کاری پشت بام در متلقو باعث مقاوم و ضد آب شدن هر ساختمانی شده و از بروز رطوبت و نم ناشی از بارندگی و آب به داخل منازل پیشگیری می‌کند. آب بندی یکی از بخش‌های حیاتی ساخت و ساز بوده که عدم انجام آن، باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری می‌گردد. مجموعه نیوپیچ با استفاده از عایق مناسب و ابزار کاربردی، عایق کاری پشت بام و سایر نقاط ساختمان را به شکل کامل و بی‌نقصی انجام خواهد داد.

 

سقف ضد آب با عایق کاری پشت بام در متلقو

آب بندی جزو اموراتی است که انجام آن الزامی بوده و هر فردی به منظور افزایش ایمنی منزلش، موظف به انجام آن است. دیوارهای بیرونی و پشت بام ساختمان از جمله محیط‌هایی هستند که عایق کاری آن‌ها امر ضروری است تا در صورت بارندگی، هیچ آب و رطوبتی وارد منازل نشود. با انتخاب عایق درست و استفاده آن راه نفوذ عوامل محیطی، طبیعی و انسانی به داخل بسته شده و با هیچ موردی روبرو نخواهید شد.

انتخاب نادرست عایق جهت آب بندی، باعث از بین رفتن رنگ نما و کاهش میزان مقاومت آن خواهد شد. به این علت عایق کاری پشت بام در متلقو دارای اهمیت بالایی بوده و هر نوع ساختمانی با این کار، ضد آب و ایمن می‌گردد. نفوذ آب از طریق پشت بام به هر جای ساختمان راه داشته و در صورت عدم پیشگیری، می‌تواند به تمامی نقاط آسیب برساند. چرا که پشت بام در واقع سقف تمامی بخش و اتاق‌های منزل بوده که در مرحله اول، نفوذ آب از طریق آن باعث ایجاد رد و زردی روی سقف می‌شود.

روش های پیشگیری از نشتی آب و رطوبت از پشت بام

پشت بام جزو بخش‌های مهم هر ساختمانی بوده که با هر نقطه آن رابطه مستقیمی دارد. همچنین به دلیل قرار گیری در معرض تابش نور خورشید بیشتر از سایر نقاط آسیب می‌بیند. به همین دلیل در هنگام بارندگی نیز آب از طریق پشت بام یا سقف به داخل نفوذ خواهد کرد. روش‌هایی برای پیشگیری از نشتی آب و رطوبت از سقف وجود دارد که عبارت است از:

  • عوض کردن لوله‌های قدیمی با جدید
  • از بین بردن نم موجود روی سقف با مواد نانو
  • فراهم کردن تهویه و هواکش مناسب در منزل
  • رفع رطوبت موجود درون منزل
  • ترمیم کردن و بازسازی منازل ساخت قدیم
  • و…

هزینه عایق کاری پشت بام در متلقو

نشتی آب به داخل منازل دلایل گوناگونی داشته که هر یک در صورت رخ‌دهی، خساراتی به بار خواهند آورد. هزینه عایق کاری نیز همانند روش انتخابی و ابزار مورد نیاز برای آن مهم است. چرا که هر چقدر هزینه بیشتری پرداخت کنید، به همان اندازه صاحب نتیجه عالی و با کیفیتی خواهید شد. ولی با خرج هزینه کمتر، ممکن است نتیجه بدرد نخوری گیرتان بیاید. قیمت عایق کاری پشت بام در متلقو نیز برحسب موارد مختلفی تعیین می‌گردد که هر یک دارای نرخ خاصی است. این موارد عبارتند از:

  • روش انتخابی آب بندی
  • تعداد و نوع رد و لکه‌های ایجاد شده روی سقف
  • متراژ و اندازه پشت بام
  • و…

با تعیین اطلاعات ساختمان خود برحسب هر کدام از موارد بیان شده، می‌توانید به هزینه نهایی عایق کاری دست یابید. امیدوار هستیم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی درباره عایق کاری پشت بام در متلقو را در اختیارتان قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09129486852