عایق کاری سنگ و سیمان در متلقو

عایق کاری توسط افراد کاربلد و با به کار گیری ابزار و تجهیزات خاصی قابل انجام است. این کار تا حد قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند و به عنوان محافظی روی ساختمان‌ها کشیده می‌گردد. این محافظ اهمیت بسیاری داشته و مزایای بسیاری را نیز صاحب ساختمان و ساکنان آن می‌کند. عایق کاری سنگ و سیمان در متلقو جزو اموراتی است که برای دیوارهای سیمانی و سنگی مورد استفاده بوده و می‌تواند از بروز هر عاملی به داخل منازل جلوگیری کند.

استفاده از عایق کاربرد بالایی در ممانعت از عبور هر چیزی به درون منزل خواهد شد که با اشکال گوناگونی طراحی و ساخته شده‌اند. مجموعه نیوپیچ با برخوردار بودن از متخصصان حرفه‌ای در زمینه عایق کاری، قادر به آب بندی دیوارهای سنگی و سیمانی با کیفیت بالا است.

در ادامه به مطالب بیشتری درباره عایق کاری سنگ و سیمان در متلقو می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

عایق کاری سنگ
عایق کاری سنگ و سیمان

حفاظت از دیوارهای ساختمان با عایق کاری سنگ و سیمان در متلقو

سازه‌های به کار رفته در ساخت و ساز هر ساختمانی، پس از گذشت چندین سال دچار ترک و فرسایش خواهند شد. البته دیوارهای سنگی و سیمانی بیشتر از هر نوع دیواری در خطر هستند و ممکن است سریع‌تر دچار این مشکلات شوند. این موضوع به بار آورنده مشکلات و هزینه‌های بسیاری خواهد شد که به منظور محافظت از دیوارهای بیرونی و داخلی ساختمان، عایق کاری بهترین انتخاب به حساب می‌آید.

عایق کاری سنگ و سیمان در متلقو باعث موارد گوناگونی خواهد شد که خنک و گرم نگه داشتن منازل، یکی از آن‌ها است. استفاده از آب بندی نیاز افراد به کولر و بخاری را کاهش می‌دهد، چرا که آب بندی در فصل تابستان باعث خنک ماندن هوای داخل و در فصول سرد سبب گرم بودن منازل می‌گردد. البته انجام این کار نیازمند رعایت اصول و شرایطی است که در صورت عدم رعایت آن‌ها، با مشکلاتی همچون نفوذ آب، رطوبت، حشرات و… به منازل مواجه خواهید شد.

کدام قسمت ساختمان نیاز به عایق کاری دارد؟

ساختمان اهمیت بالایی را در جامعه به خود اختصاص داده و رسیدگی و نگهداری آن امری مهم و ضروری است. به همین دلیل روش‌های بسیاری برای مراقبت از ساختمان وجود دارد که عایق کاری یکی از آن‌ها بوده که سبب کاهش میزان مصرف انرژی در منازل خواهد شد. تمامی قسمت‌های ساختمان اهمیت داشته، ولی برخی از بخش‌ها نیاز به مراقبت بیشتر و عایق کاری دارند. این بخش‌ها عبارت است از:

  • سقف

سقف از جمله بخش‌های حائز اهمیتی است که بیشتر و سریع‌تر از سایر قسمت‌ها، باید عایق کاری شود. انجام این کار انرژی مورد استفاده را 35 الی 45% کاهش می‌دهد.

  • لوله‌های آب گرم

لوله‌های آب گرم یکی از راه‌هایی است که ورود هر چیزی به منازل را هموار می‌کند.

  • کف

کف ساختمان نیز یکی دیگر از بخش‌های مهمی است که عایق کاری آن باعث کاهش 5% مصرف انرژی شده و از ورود حشرات به داخل منازل جلوگیری می‌کند.

  • دیوارهای بیرونی

آب بندی دیوارهای بیرونی ساختمان باعث نفوذ سرما و گرمای کمتر نسبت به قبل به داخل منازل می‌گردد. با این کار مصرف انرژِی منازل تا 15% کمتر شده و افراد با هزینه‌های سرسام آوری روبرو نخواهند شد.

هزینه عایق کاری سنگ و سیمان در متلقو

هزینه عایق کاری نسبت به نتیجه کار اهمیت چندانی نداشته و می‌توان گفت: کیفیت نتیجه بهتر از خرج هزینه کم و دریافت نتیجه بدرد نخور است. قیمت عایق کاری سنگ و سیمان در متلقو دارای نرخ گوناگونی بوده که میزان این نرخ، برحسب اطلاعات هر ساختمانی تغییر می‌کند. این هزینه به موارد ذیل بستگی دارد:

  • نوع و جنس سنگ و سیمان به کار رفته
  • متراژ دیوارهای ساختمان
  • عایق و سایر ابزار مورد نیاز
  • انتخاب راپل یا داربست
  • و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09129486852