پیچ کردن سنگ نمای ساختمان روی دیوار

پیچ کردن سنگ نما روی دیوار ساختمان
مقدمه
پیچ کردن سنگ در نمای ساختمان برای مقاوم سازی و مستحکم کردن جایگاه سنگ در نما امری ضروری می باشد.اگر قصد دارید منزلی زیبا با ساختمان مقاوم خریداری کنید حتما به بعضی از موارد توجه لازم را داشته باشید تا در آینده نزدیک دچار مشکل نشوید.به یاد داشته باشید یکی از تاثیرگذارترین بخش هر ساختمانی نمای آن می باشد. با استفاده از عملیات پیچ و رولپلاک، عمر نما را تا چندین برابر افزایش خواهید داد. در این حالت باعث ایمنی ساختمان خواهید شدو ساختمان در برابر عوامل خارجی مانند: باد، آب، طوفان، زلزله، گرما، سرما مقاوم خواهد شد. بهتر است پس از ساخت بنا ،یا در زمان ساخت بنا، عملیات پیچ کردن سنگ در نما را انجام دهید. که البته این کار توسط افراد ماهر و با تجربه در کوتاهترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت. این افراد از سمت شرکت های معتبر خدمات نما ساختمانی برای کار در ارتفاع استخدام شدند و در ضمن آموزش های لازم را برای استفاده از طناب به جای داربست دیده اند. امروزه استفاده از طناب، مزیت های زیادی دارد که در ادامه مطالب به آن اشاره خواهیم کرد پس با ما همراه شوید.
پیچ و رولپلاک سنگ نما چه زمان باید انجام شود؟
شروع ریزش سنگ نما از هر بخش از ساختمان می تواند خطرات فراوانی برای ساکنین، همسایگان مجاور ساختمان، افراد در حال تردد داشته باشد. در واقع سقوط سنگ، نشانه فرو ریختن دیوار و کل ساختمان در مدت زمان کوتاه می باشد. بنابراین تصمیمات لازم برای جلوگیری از به وجود آمدن حوادث ناگوار جانی و مالی باید در کوتاهترین زمان ممکن باید اخذ شود.
چه نوع سنگهایی قابلیت اجرای عملیات پیچ و رولپلاک را دارند؟
همه سنگهای تراورتن، تیشه ای، گرانیت، رومی، مرمر چینی، مرمریت، بادبر قابل پیچ شدن هستند. اما نحوه اجرا و عملیات پیچ و رولپلاک هر کدام با توجه به نوع، جنس، ابعاد هر یک متفاوت می باشد.
توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگر سنگی ترد و شکننده باشد، با دریل کاری از هم پاشیده و خرد خواهد شد در نتیجه تنها راه حل، اجرای پیچ و رولپلاک در بندکشی بین سنگ ها با کمک واشر می باشد.
مزایای استفاده از طناب به جای داربست چیست؟
مدت زمانی که قرار است کارگران صرف نصب و جمع اوری داربست در محل داشته باشند. با استفاده از طناب محکم به نوعی صرفه جویی در بخش هزینه ها و زمان خواهد شد.
انجام کلیه کارهای خدمات ساختمانی با استفاده از طناب راحتر و به صرفه تر می باشد. تمام کارگرانی که در بخش ارتفاعات کار می کنند، آموزش و دوره لازم برای بالا رفتن از ارتفاعات ساختمانی را دیده اند.
درضمن این کارگران، آشنایی با انواع لوازم و فنون به کارگیری از طناب، استفاده از انواع مواد، مصالح را به خوبی فرا گرفتند و با توجه به شهامت و توانایی هایی که دارند برای کار کردن در ارتفاعات مختلف ساختمانی از سمت شرکتهای معتبر خدمات نما ساختمانی انتخاب می شوند.
استفاده از طناب، ایمنی، سرعت، دقت، کیفیت کار را برای کارگران متخصص کار در ارتفاع بالا برده ،باعث می شود، این افراد با حس امنیت کامل به کار بپردازند. در ضمن این افراد بیمه شرکت معتبر ساختمانی خواهند شد. با بیمه شدن آن ها ترس و اضطرابی که قرار است در حین انجام پروژه های کاری در ارتفاعات به وجود آید با اطمینان خاطر برطرف خواهد شد.
با استفاده از طناب ،فضاو جای کافی برای انجام عملیات مختلف ساختمانی از حمله پیچ کردن سنگ نما روی دیوار ساختمان به راحتی وجود دارد، زیرا طناب مزاحمت خاصی برای ساکنین و همسایگان مجاور نخواهد داشت.
بعضی از ساختمان ها، فضای کافی برای نصب داربست ندارند، در نتیجه استفاده از طناب بهترین راه کار خواهد بود.
در شهرهای پر جمعیت و شلوغ که میزان ساخت و سازها بیشتر از شهرهای دیگر است، استفاده از طناب بهترین گزینه خواهد بود، زیرا از بروز ترافیک های بالا جلوگیری می نماید و کارگران به راحتی می توانند کار خود را در ارتفاعات ساختمانی انجام دهند.
نکات مهم پیچ و رولپلاک سنگ نما در دیوار ساختمان
برای پیچ کردن سنگ نما در ساختمان از پیچ ها با سایز مختلفی استفاده می شود. البته استفاده از نوع پیچ خاص بستگی به نوع ضخامت سنگ و ملات پشت آن دارد. بر این باور نباشید که هر چقدر سنگ را با پیچ های بیشتری بپوشانید، سنگ مقاوم تر می شود، این تصور اشتباه است. اما برای اجرای صحیح کار، ابزار تخصصی کار در ارتفاع با طناب و دوم ابزار و تجهیزات مناسب اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما مورد نیاز است.
اگر بدون در نظر گرفتن موارد بالا، اقدام به نصب سنگ گردد پس از مدتی، نمای سنگی ساختمان با ریزش و سقوط مواجه خواهد شد. در این صورت باید به کمک پیچ و رولپلاک سنگ نما آن را ترمیم نمایید.
اما بهترین پیچی که می توانیم برای مقاوم سازی نمای سنگی استفاده نماییم. از نوع گالوانیزه می باشد. پیچ هایی با روکش گالوانیزه کاملا ضد زنگ هستند و در برابر خوردگی و رطوبت بسیار مستحکم می باشند.
پیچ ها با توجه به نوع سنگ و موقعیت آن در نما در سایز و اندازه مختلف از 5تا 7 سانت می باشند. این پیچ ها به آسانی در سنگ اسکوپ و در برابر شرایط جوی مقاوم می باشند.
علت خرابی ساختمان چیست؟
ساختمان های مسکونی بیشترین میزان خسارت را دریافت خواهند کرد. زیرا در بخش نمای ساختمان از سنگ های تزیینی ارزان قیمت استفاده شده است. علاوه بر آن کم کاری سنگ کار در نحوه چیدمان سنگ در بخش نمای ساختمان و کوتاهی و بی توجهی سازنده در نظارت بر کار سنگ کار و علاوه برآن وجود عوامل مختلف خارجی بر سنگ نما ساختمانی باعث تخریب هر چه بیشتر نما ساختمانی خواهد شد.
البته وجود دود غلیظ حاصل از کارخانه های مختلف، ترافیک های شهری سبب جرم گرفتگی و آلودگی سطوح سنگ از نما می گردد. البته وجود باران های اسیدی در این راستا بی تاثیر نخواهد بود.
این باران ها وقتی به سطح سنگ نما ساختمانی برخورد می کند باعث ترک و خورد شدن سنگ و نهایت شل شدن و پرتابش به سمت پایین ساختمان می گردد.
البته وجود سرما و گرمای شدید در داخل سنگ انبساط و انقباظ هایی را به وجود خواهد آورد در نتیجه سنگ دچار ترک خوردگی و خرد شدن خواهد شد.
افراد آموزش دیده در کار پیچ و رولپلاک که همگی متخصص هستند با استفاده از طناب از ارتفاع بالا رفته، به کمک دستگاه ویژه بخش خرد شده سنگ را پوشش می دهند و با استفاده از چسب های ویژه سنگ، بخش ترک خورده را به هم وصل می کنند.
اگر لازم باشد سنگ خرد شده را برداشته و بخش جدیدی را به آن می چسبانند. البته استفاده از پیچ در پایان کار برای محکم کردن جایگاه سنگ در نما گزینه مناسبی خواهد بود. زیرا با پیچ کردن سنگ در دیوار نما، از سقوط سنگ در اثر برخورد عوامل جوی جلوگیری خواهد شد.
کارگران ماهر با استفاده از طناب و به کمک دریل، مته، سنگ را سوراخ و به کمک پیچ گالوانیزه ضد زنگ آن را به دیوار محکم می نمایند.
برای نمای ساختمانی بهتر است از چه نوع سنگی استفاده شود؟
با توجه به تجربیاتی که کارگران متخصص در نصب سنگ نما برای دیوار ساختمان دارند، استفاده از سنگ گرانیت به علت تیره و تاریک بودن و سخت بودن جنس آن در برابر شرایط جوی مختلف بهترین گزینه خواهد بود.
اگر لکه های مختلف مانند :فزولات پرندگان بر روی سنگ بریزد، با استفاده از مواد شوینده و دستگاه های مختلف قابل برطرف سازی خواهد بود.
سنگ های گرانیت بسیار مقاوم و محکم هستند اما اگر دچار ترک خوردگی شوند توسط چسب سنگ این ترک چسبانده و پوشش داده خواهد شد.
اما عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما به نوعی مقاوم کردن سنگ در جایگاهش در دیوار نما خواهد بود که توسط پیچ مخصوص در محل سفت و محکم می گردد.
چرا باید سنگ نما را پیچ کرد؟
بندکشی پشت سنگ نمای ساختمان پس از گذشت زمان از ساخت و ساز نما دچار تخریب شده و از بین خواهد رفت. به همین دلیل فرایند تعمیر، مقاوم سازی و بازسازی سنگ نما دارای اهمیت ویژه می باشد.در این حالت سنگ نما شل شده، نخستین نشانه تخریب خود را آشکار خواهد کرد.البته وجود درز، شکاف و سقوط سنگ نما باید فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نما جدی گرفته شود.تا جایی که به موقع آن را به مرحله اجرا درآورد.
بنابراین پیچ کردن سنگ نما دیوار ساختمان را جدی بگیرید زیرا کوتاهی در عملیات پیچ کردن سبب، نفوذ و ورود آب به داخل سنگ و دیوار ساختمان می شود، در نتیجه تخریب شدید ساختمان، ریزش سنگ از نما و به وجود آمدن حوادث ناگوار را برای افراد به دنبال خواهد داشت.
جمع بندی
پیچ کردن سنگ نما بر روی دیوار ساختمان عملی تخصصی است. که البته تنها توسط افراد متخصص و با تجربه صورت خواهد گرفت. بهتر است قبل از وقوع حادثه ناگوار، سنگ های نما را پیچ و محکم کنید تا در برابر هر گونه شرایط خارجی استقامت لازم را داشته باشند و به پایین ساختمان پرتاب نشوند.پیشگیری بهتر از درمان است .برای مستحکم سازی نما از شرکت های معتبر نما ساختمانی کمک بخواهید، زیرا این شرکتها نیروهای دوره دیده و توانمند خود را به محل گزارش شده اعزام خواهند کرد، امروزه استفاده از طناب محکم، جایگزین مناسبی برای داربست خواهد بود، زیرا با صرفه و زمان کمی کار عملیاتی ویژه را در ارتفاعات انجام خواهد داد و رضایت کامل را برای صاحبان ساختمانی فراهم میسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09129486852